Nowęcin k. Łeby

Jezioro Sarbsko

pieszo 10m (0min)

Jezioro przybrzeżne na Wybrzeżu Słowińskim we wschodniej części otuliny Słowińskiego Parku Narodowego. Największa długość jeziora to 6,6 km, szerokość 1,2 km, 651,7 ha powierzchni, głębokość do 3,2 m. Przez Sarbsko przepływa rzeka Chełst, będąca dopływem Łeby.

Nowęcin k. Łeby

Stadniny konne

pieszo 300m (2min)

Nauka jazdy konnej, udoskonalanie umiejętności jeździeckich, skoki, ujeżdżenie i rajdy turystyczne. Kryte ujeżdżalnie dla prowadzenia zajęć przez cały rok.

Nowęcin k. Łeby

Łeba Park - park dinozaurów

pieszo 3.5km (40min) dojazd samochodem 3.5km (7min)

"Wizyta u nas to niezwykła, fantastyczna przygoda w przeszłość, aż do epoki kredy. Tylko w Łebie w Parku Dinozaurów na 20ha spotkasz trójwymiarowe gady naturalnej wielkości. Pełna przygód i atrakcji trasa, niezapomniane widoki i przeżycia, które na zawsze pozostaną w pamięci małego człowieka. Fantastyczna przygoda edukacyjna dla małych i doskonała zabawa dla dużych miłośników największych gadów w historii."

Łeba

Plaże w Łebie

pieszo 3.9km (45min) dojazd samochodem 4.9km (10min)

Piaszczysta plaża o szerokości 20–30 metrów i długości 6 kilometrów.

Łeba

Ruchome wydmy

dojazd samochodem 6.8 km (13min) + pieszo 5km (1h)

Położone na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, na mierzei łebskiej między morzem a jeziorem Łebsko. Pod wpływem wiatru przemieszczający się piasek sprawia, że wydmy wędrują z prędkością kilku metrów rocznie, zasypując napotkane lasy.

Sarbsk k. Łeby

SeaPark - fokarium

dojazd samochodem 7.2 km (10min)

"Jest pierwszym parkiem związanym z tematyką mórz i oceanów, oraz historią i kulturą Pomorza w Polsce. Położony jest na terenie gminy Wicko zaledwie 8 km od Łeby. To jedyny i największy tego typu park gdzie możemy zobaczyć pływające w basenach przedstawicielki gatunku foka szara i przedstawicieli uchatkowatych – kotiki południowoamerykańskie."

Charbrowo

Farma Alexa - park rozrywki

dojazd samochodem 10 km (12min)

"Wiejska szkoła Alexa to miejsce edukacji, gdzie poznajemy elementy Kaszub i regionu pomorskiego. Odkrywamy warzywa, zwierzęta i bawimy się w specjalnie przygotowane gry."