2024-02-20

Jezioro Sarbsko pozwolenie na wędkowanie

Wędkowanie na jeziorze Sarbsko koło Łeby i Słowińskiego Parku Narodowego, wymaga zezwolenia. Jezioro to obfituje w różnorodne gatunki ryb, takie jak szczupak, sandacz, okoń, karaś, leszcz, płoć czy węgorz, co przyciąga wielu entuzjastów łowienia.

Łowisko jeziora Sarbsko i na rzece Chełst

Obwód rybacki rozciąga się od wód Jeziora Sarbsko do zachodniej krawędzi mostu drogowego na Kanale Chełst przy ulicy Kościuszki w Łebie. W tym obszarze jedynie z północnego brzegu jeziora obowiązuje zakaz połowu - czyli brzeg z drugiej strony jeziora od naszych domków, który leży w rezerwacie przyrody "Mierzeja Sarbska".

Amatorski połów ryb

Osoby zainteresowane amatorskim połowem ryb muszą posiadać odpowiednie zezwolenie, które umożliwia wędkowanie w wyznaczonych obszarach rybackich. W celu nabycia prawa do okresowego połowu ryb (na 7 dni, miesiąc lub sezon), należy wypełnić formularz dostępny na stronie www.gov.pl/web/wody-polskie-gdansk, uiścić opłatę oraz posiadać kartę wędkarską. Osoby poniżej 14. roku życia nie są zobowiązane do posiadania karty wędkarskiej, jednak mogą wędkować jedynie pod nadzorem osoby dorosłej, która posiada ważną kartę. Cudzoziemcy przebywający czasowo w Polsce mogą być zwolnieni z obowiązku posiadania karty, pod warunkiem posiadania zezwolenia na wędkowanie.

Zezwolenie i opłata w 2024 roku

Rodzaje zezwoleń:

7-dniowe: 7 dni wskazane w tytule przelewu, nie dłużej niż do 31 grudnia 2024 - koszt 60PLN

miesięczne: 30 dni wskazane w tytule przelewu, nie dłużej niż do 31 grudnia 2024 - koszt 100PLN

Dostępne są jeszcze zezwolenia sezonowe(od 1 maja do 30 września) oraz roczne. Pełna informacja: www.gov.pl/web/wody-polskie-gdansk

Młodzież szkolna do 18 roku życia może skorzystać z ulgi w wysokości 50% w opłatach. W celu potwierdzenia uprawnienia do ulgi wystarczy przedstawić dokument ze zdjęciem, potwierdzający tożsamość i wiek, tak jak legitymację szkolną, podczas kontroli.

Opłatę za zezwolenie okresowe na amatorski połów ryb (7-dniowe, miesięczne, sezonowe) można uiścić zarówno za pośrednictwem bankowości elektronicznej, jak i w placówce pocztowej lub bankowej. Następnie, należy pobrać zezwolenie ze strony www.gov.pl/web/wody-polskie-gdansk i wypełnić je zgodnie z instrukcjami.

Opłatę należy wnieść na konto:

80 1130 1017 0020 1510 6720 0165

PGW WP Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Ks. F. Rogaczewskiego 9/19, 80-804 Gdańsk

tytułu przelewu: Połów ryb miesięczny (30 dniowy) od…. do …. lub 7-dniowy od …. do …. (z ewentualnym dopiskiem „ULGOWY” jeżeli dotyczy osoby uprawnionej do skorzystania z ulgi w opłacie) oraz dane osoby, która zamierza prowadzić amatorski połów ryb tj.: imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr karty wędkarskiej.

Link do pozwolenia okresowego w 2024 roku: https://www.gov.pl/attachment/9680bd8c-2174-45dc-b7a5-e3973359b349

Podsumowanie

Uzyskanie okresowego pozwolenia na połów ryb, jest dość prostą czynnością. Wystarczy wydrukować i wypełnić wniosek oraz wnieść opłatę w PLN na rachunek bankowy. Podczas połowu ryb należy posiadać przy sobie wydrukowany wniosek oraz potwierdzenie płatności i kartę wędkarską jeżeli jest wymagana. Gościom Sea2 pomagamy w uzyskaniu pozwolenia czy jego opłaceniu!

Źródło: www.gov.pl/web/wody-polskie-gdansk/zasady-sprzedazy-zezwolen-obowiazujace-od-19012024-r

Jezioro Sarbsko pozwolenie na wędkowanieJezioro Sarbsko pozwolenie na wędkowanie
Ocena strony: (4.7/5), głosów: 7

Podobne artykuły:

Każdy dzień spędzony w naszych domkach letniskowych SEA2 nad jeziorem Sarbskim, to jak podróż do świata przyrody. Położone blisko Łeby, otoczone malowniczym krajobrazem, te wyjątkowe domki oferują okazję do zetknięcia się z lokalną przyrodą i zwierzętami w ich naturalnym otoczeniu.

Fauna Jeziora Sarbskiego

Urocze tereny prowadzącej przez różnorodne ekosystemy ścieżki edukacyjnej o długości 800m, prowadzą do wieży widokowej nad jeziorem.

Jezioro Sarbsko platforma widokowa